• Lampy sufitowe

Oświetlenie pełni bardzo ważną funkcję w każdym pomieszczeniu. Obecnie na rynku znaleźć można wiele modeli lamp sufitowych, które różnią się od siebie wyglądem, liczbą żarówek oraz materiałami, z jakich zostały wykonane. W naszym sklepie znajdziesz estetyczne lampy wiszące, które z pewnością dopełnią wystrój każdego pomieszczenia.

Oświetlenie sufitowe wiszące może być prawdziwą dekoracją wnętrza. Pozwala na dopełnienie aranżacji, a jednocześnie zwiększa komfort użytkowania danej przestrzeni. Z tego powodu oferujemy tak różnorodny wybór lamp. Znajdziesz u nas zarówno modele większe, jak i mniejsze. W razie problemów z doborem odpowiedniego rozwiązania chętnie doradzimy — znajdziemy lampę, która idealnie sprawdzi się w Twoim domu.

Lampy sufitowe w nowoczesnym wydaniu

Prezentowane lampy sufitowe wykonano w taki sposób, by pasowały również do nowoczesnych aranżacji. W takich pomieszczeniach stawia się na minimalistyczne formy i uniwersalne kształty. Oferujemy bardzo proste lampy sufitowe do sypialni i salonu, a także nieco bardziej designerskie modele. W niektórych nowoczesnych pomieszczeniach stawia się bowiem na nietypowe formy, utrzymane w uniwersalnych barwach. Oświetlenie sufitowe jest nie tylko funkcjonalnym, lecz także estetycznym dodatkiem do całej aranżacji.

Lampy sufitowe do salonu

Lampy sufitowe do salonu muszą zapewniać odpowiednią jasność, dlatego dobrze, by były wyposażone w co najmniej kilka żarówek. Warto dopasować je m.in. do lamp ściennych, które można umieścić np. w okolicach kanapy. Lampy sufitowe sprawdzą się świetnie także w aneksach kuchennych. W takich miejscach warto podzielić pomieszczenie na strefy, w zależności od ich przeznaczenia. W naszym asortymencie znajdziesz m.in. lampy wiszące, umieszczone na długich przewodach. To elementy dekoracyjne, sprawdzające się doskonale zarówno w aranżacjach nowoczesnych, jak i industrialnych. Oferujemy takie same typy oświetlenia w kilku wariantach kolorystycznych, co pozwala na idealne dopasowanie odpowiedniego modelu do innych elementów w pomieszczeniu — mebli, ścian czy drobnych dekoracji.

Lampy sufitowe do sypialni

W naszym sklepie internetowym oferujemy też lampy sufitowe do sypialni. W takim pomieszczeniu światło nie musi być bardzo wyraziste — powinno z kolei zapewniać odpowiedni klimat, sprzyjający odpoczynkowi przed snem. Jeśli potrzebujesz mocniejszego światła, warto postawić na dodatkowe lampy biurkowe. Można postawić je bezpośrednio na stolikach nocnych lub innych meblach. Lampy sufitowe do sypialni prezentują się bardzo estetycznie i pozwalają na dopełnienie wyposażenia danego pomieszczenia. Mogą one składać się z kilku żarówek, jednak nie trzeba włączać wszystkich jednocześnie. Możliwość samodzielnego decydowania o jasności oświetlenia wiszącego sufitowego pozwala na idealne dopasowanie warunków panujących w pomieszczeniu do aktualnie wykonywanych zadań.

Lampy sufitowe, które przetrwają lata

Nasze oświetlenie sufitowe cechuje się wysoką jakością wykonania. Pozwala na swobodne wykorzystywanie przez długi czas, w dowolnym pomieszczeniu. Sprawdzi się świetnie w salonie, sypialni, na korytarzu, a nawet w łazience. Oferujemy modele ozdobne, zwisające na nawet kilkadziesiąt centymetrów poniżej powierzchnię sufitu, a także te klasyczne, niewielkie i płaskie. Wykonano je ze sprawdzonych materiałów, z dbałością o najmniejsze detale. Produkty te zostały objęte gwarancją, dlatego można mieć pewność, że nasze lampy wiszące będą pełnić swoją funkcję bez zarzutów przez długi czas. Sprawdzą się nawet w miejscach pracy, np. salach konferencyjnych.

Lampy sufitowe LED

Technologia LED pozwala cieszyć się jasnym światłem, jednocześnie zmniejszając opłaty za prąd. Lampy sufitowe LED pobierają niewiele energii elektrycznej. Są one oszczędne, a jednocześnie bardzo trwałe. W przeciwieństwie do modeli żarowych przetrwają nawet kilkanaście lat intensywnego użytkowania. Co więcej, nie gasną one nagle. Z czasem delikatnie tracą swoją jasność, dlatego ich zużywanie jest praktycznie niezauważalne. Na lampy sufitowe LED stawiają osoby, którym zależy na długiej żywotności, jakości wykonania i energooszczędności.

Oferujemy lampy sufitowe LED do salonu i sypialni w wielu wersjach. To zarówno modele krótkie, jak i wiszące. Pozwalają one na dopasowanie do danej aranżacji i dokładne oświetlenie pomieszczenia. W dużych pokojach zwykle znajduje się co najmniej kilka różnych źródeł światła. Warto, by lampy sufitowe LED były do siebie odpowiednio dopasowane. Z tego względu w naszym sklepie znajdziesz całe serie takich produktów, o spójnym designie.

Podłączenie lampy sufitowej obejmuje kilka etapów. Na początku wyłącz zasilanie w obwodzie, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. W kolejnym kroku zdemontuj starą lampę, odkręcając ją od uchwytu. Przymocuj następnie uchwyt nowej lampy do sufitu, korzystając ze śrub i kołków. Później podłącz przewody: łącz przewód niebieski (neutralny) z przewodem oznaczonym symbolem "N", a przewód brązowy (fazowy) z przewodem oznaczonym symbolem "L". Na koniec zamocuj lampę na uchwycie i włącz zasilanie.

Przy wyborze lamp sufitowych na skośny sufit, warto rozważyć modele z regulowanym systemem mocowania, które pozwolą na odpowiednie ustawienie kąta lampy względem powierzchni skośnej. Oświetlenie spotowe oferuje elastyczność w kierowaniu światła i łatwość montażu. Lampy wiszące z długimi przewodami można dostosować do różnych kątów skosów, a plafony z wbudowanymi diodami LED również sprawdzą się na skośnych sufitach. Pamiętaj o dopasowaniu stylu lampy do aranżacji wnętrza.

Lampa sufitowa dająca dużo światła powinna posiadać mocne źródło światła, jak np. żarówki LED o wysokim natężeniu lumenów (lm). Plafony z wieloma żarówkami, zwłaszcza w konfiguracji rozmieszczonych równomiernie, również zapewniają intensywne oświetlenie. Warto rozważyć oprawy o szerokim kącie rozproszenia światła oraz jasnych, białych lub przezroczystych kloszach, które pozwolą na maksymalne wykorzystanie światła emitowanego przez żarówki.