• Lampy ogrodowe

Lampy ogrodowe to połączenie dekoracji i funkcjonalności. Tworzą w ogrodzie wyjątkowy nastrój, oświetlając jednocześnie ścieżki lub wybrane miejsca. Dzięki dobrze dobranym lampom ogrodowym wieczorami jest bezpiecznie i pięknie w ogrodzie.

W naszym sklepie można znaleźć wiele rodzajów lamp ogrodowych. Są to lampy wiszące, słupki, kule, oświetlenie solarne, ledowe, reflektory, kinkiety oraz inne. Ogrodowe lampy wiszące często są wykorzystywane na tarasach lub w altanach. Mogą to być także girlandy, które połączone są ze sobą sznurem. Dzięki takim rozwiązaniom można stworzyć ciekawe aranżacje.

Lampy ogrodowe w formie słupków

Słupki ogrodowe to różnego rodzaju lampy montowane wzdłuż ścieżek, chodników, czy też wokół tarasu. Lampy te dostępne są w różnej wysokości, niektóre mają ciężką podstawę, a inne wbija się w ziemię. Źródło światła powinno znajdować się na takiej wysokości, aby nie raziło osób będących w ogrodzie. Dobrze sprawdzają się mleczne klosze, które dają rozproszone światło. Można też zastosowaćlampy ogrodowe wysokie. Są to latarnie, które służą do oświetlania większych powierzchni, alei i dróg dojazdowych.

Aby oświetlenie zewnętrzne było energooszczędne, można zdecydować się na lampy ogrodowe LED do ziemi. Pobierają one dwukrotnie mniej prądu niż tradycyjne żarówki oraz cechują się znacznie dłuższą żywotnością. Najbardziej popularnymi i działającymi bez poboru prądu są lampy ogrodowe solarne. Nie wymagają podłączenia do prądu, ponieważ czerpią energię z promieni słonecznych. Po zapadnięciu zmroku ładnie oświetlają ogród delikatnym światłem. Jest to jednocześnie dekoracyjne i najtańsze rozwiązanie. Przemyślane rozmieszczenie lamp solarnych w ogrodzie tworzy niespotykany klimat. Występują one w różnych wzorach i rozmiarach, więc każdy znajdzie odpowiednie modele do swojego ogrodu. Są bardzo łatwe w montażu, wystarczy je wbić w ziemię.

Lampy z czujnikiem ruchu i modele ozdobne

Aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, warto zamontować lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu. Zapalają się automatycznie, kiedy wyczują ruch. W ten sposób ostrzegają, że ktoś zbliża się do domu i wskazują drogę gościom. Po zainstalowaniu takich lamp nie trzeba pamiętać o ich włączaniu.

Ekskluzywne są lampy ogrodowe kute. To ręcznie wykonane dzieła sztuki, w różnych kształtach i stylach. Latarnie oraz niższe lampy wykonane są ze stali z dbałością o każdy szczegół, mogą zdobić każdy ogród. Lampy kute poza estetyką cechują się dużą trwałością i wysokim stopniem bezpieczeństwa w użytkowaniu.

Duże lampy ogrodowe

Dzięki oświetleniu zewnętrznemu miejsce przed domem lub w ogrodzie jest piękne i jednocześnie stanowi o bezpieczeństwie. Duże lampy ogrodowe podkreślają część ogrodu oraz same w sobie stanowią atrakcyjną dekorację. Kule ogrodowe wykonane z polietylenu, przypominające kamienie idealnie prezentują się w kompozycji kilku sztuk. Są dekoracją nie tylko nocą, ale także w ciągu dnia. Takie lampy ogrodowe wysokie i niskie dostępne są w wersji z przewodem lub zasilane promieniami słonecznymi.

Wybór lamp ogrodowych

Decydując się na zakup lamp ogrodowych, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich wygląd, ale także na sposób montażu, moc i wielkość. Można wybrać lampy ogrodowe stojące, kinkiety, lub modele wbijane w ziemię. Popularne są także lampy z czujnikiem ruchu oraz oświetlenie solarne.

Oferowane przez nas lampy do ogrodu mają podwyższony stopień szczelności IP, dzięki czemu nie trzeba martwić się o wpływ czynników zewnętrznych na ich funkcjonowanie. Są odporne na wysokie i niskie temperatury, i bardzo dobrze radzą sobie z wilgocią.

O instalacji lamp w ogrodzie warto pomyśleć już podczas jego projektowania. Ułożenie przewodów elektrycznych wymaga ingerencji w trawnik. Lampy ogrodowe led do ziemi mogą być zasilane niskim napięciem 12V lub 24V oraz napięciem sieciowym 230V. Natomiast lampy solarne nie potrzebują żadnych instalacji i wcześniejszego planowania ich rozmieszczenia. Czerpią energię z promieni słonecznych i wieczorem ładnie oświetlają ogród. W zależności od producenta i danego modelu mogą świecić od kilku do kilkunastu godzin.

Lampy idealne do Twojego ogrodu

Bogata oferta naszego sklepu sprawi, że każdy znajdzie odpowiednie oświetlenie do swojego ogrodu. Można podświetlić donice, drzewa, ścieżki lub taras. Proponujemy lampy przeznaczone do montażu w gruncie oraz tradycyjne modele stojące, w formie nowoczesnych lub stylizowanych latarni czy też słupków. Wykonane z materiałów charakteryzujących się dużą odpornością na działanie czynników atmosferycznych, sprawdzą się w każdym ogrodzie.

Dobrze rozplanowane oświetlenie ogrodowe zapewni bezpieczeństwo po zapadnięciu zmroku. Lampa zamontowana przy wejściu do domu idealnie oświetli podjazd. Natomiast romantyczny nastrój zapewniąlampy ogrodowe solarne w formie małych słupków lub wiszących girland. Lampami ogrodowymi można także wyeksponować poszczególne rośliny, podkreślając charakter całej posesji. W naszej ofercie znajdziesz również lampy wiszące, podłogowe i wiele więcej.